Boks bileca.jpeg

Одавно ниједан спортски догађај у Билећи није привукао толико пажње публике као 20. „Ноћ шампиона“ и трећи Меморијални турнир „Александар Ацо Вуковић“ у боксу и кик боксу. У присуству великог броја љубитеља борилачких спортова, публика је имала прилику да види седам квалитетних мечева и праве борбе у рингу.

Највише пажње привукао је посљедњи меч у којем је Душан Вуковић из КБК „Леотар“ савладао Ивана Милоша из КБК „Миле Витез Имотски“. Емоције су биле присутне и на трибинама и у рингу, с обзиром на то да је Душан син покојног Александра Аца Вуковића, по којем меморијални турнир носи име.

„Није било лако, јер сам морао да потиснем емоције, али сам имао велики мотив да побиједим у мечу у којем ми је домаћа публика пружила огромну подршку. Велико хвала свим борцима који су наступили, као и људима који су подржали турнир, а посебно Максиму Бошковићу који је покренуо ову причу, Општини Билећа и свим спонзорима. За мене је ово све изузетно емотивно и управо је на почетку меча било кључно да савладам притисак. Након тога, побједа је дошла заслужено“, рекао је Вуковић.

Тренер Никола Ђурић из Кик-бокс клуба „Дервента“ стигао је у Билећу са два млада боксера, а прије 20 година управо је он, као млади такмичар, у Билећи освојио титулу првака Републике Српске у млађим категоријама. Редакцији је уступио фотографију са првенства Републике Српске из 2006. године у Билећи, на којој прославља титулу шампиона.

„Од првог турнира који је прије 20 година одржан у Билећи, радо се одазивамо и његујемо пријатељске односе са клубовима из Херцеговине. Ова дворана у мени буди лијепе успомене, јер сам управо овдје остварио запажене резултате у млађим категоријама. Данас сам у улози тренера и срећан сам што сам са два млада талентована момка дошао да подржим турнир и промовишем кик бокс и бокс“, рекао је Ђурић.

Никола Илић из Дервенте, који кик бокс тренира три године, побиједио је у Билећи Влатка Борозана из КБК „Ловћен Цетиње“.

„Меч је био изузетно тежак против противника који до сада није имао пораз у каријери. Вјеровао сам у себе и мислим да је на крају искуство пресудило у моју корист. Тренер нам је причао о традицији ‘Ноћи шампиона’ и са задовољством смо се одазвали позиву“, рекао је Илић.

Турнир су отворила два меча која су завршена без побједника, а у рингу су се састали Милош Вишњић из КБК „Свети Георгије“ и Саша Јанковић из КБК „Леотар“, као и Рајко Кујачић из БК „Пит Бул Леотар“ и Матија Амбулија из КБК „Леотар“. Стефан Драшковић из КБК „Ловћен Цетиње“ побиједио је Лазара Новића из Дервенте, док је Дамјан Божовић из Подгорице био бољи од Огњена Бркића из Требиња. У квалитетном бокс мечу у три рунде Зденко Буле из Чапљине побиједио је Едварда Ђорђевића из Новог Сада.

Специјални гост вечери био је Томислав Вукомановић, омладински свјетски шампион у WBC верзији, који је уручио пехаре у сениорском боксу. Организатори су изразили захвалност Општини Билећа, која је била покровитељ турнира, као и спонзорима Мљекари „Пађени“, МБ Инкосу и фирми „НИК Пром“ д.о.о.