
Пут до школе биће сада и удобнији и лакши за најмлађе Дабране. У Берковиће је стигао нови комби, а за воланом су били Срђан Амиджић и Игор Додик.
Директор Основне школе „Његош“ у Берковићима изразио је задовољство и захвалност због донације новог возила.
“Значиће много, ми смо кубурили што се тиче превоза ученика, имали смо стари комби из 2008. године који је прилично дотрајао. Пошто је општина изузетно разуђена, а превоз се обавља у више праваца, имали смо проблеме у организацији. Овај комби ћемо користити на релацији Берковићи – Дабрица, која износи око 150 километара”, рекао је Љубиша Шетка, директор школе.
Новим комбијем превозиће се око 20 ученика из најудаљенијих села, као и из Стоца.
Према ријечима Срђана Амиджића и Игора Додика, ова акција дио је шире иницијативе којом се жели показати да мале и рубне општине нису заборављене.
“Ови малишани представљају будућност и живот Берковића. Ако не можемо да препознамо значај тога и да одговоримо позиву да уложимо додатну енергију како би дјеца лакше функционисала, онда нисмо испунили задатак који се од нас очекује”, поручио је Амиджић.
Донација је реализована уз подршку хуманих људи и предузећа који су се укључили у акцију.
“Безбједност малишана нам је на првом мјесту. Овим гестом показујемо да нисмо заборавили да бринемо о сваком грађанину Републике Српске, а посебно о најмлађима”, истакао је Игор Додик.
Шта Ви мислите о овоме?