Studenti.jpeg

Од наредне академске године студентима у Републици Српској биће повећане стипендије, одлучила је Влада Републике Српске.

Према овој одлуци, износ студентских стипендија биће увећан са досадашњих 200 на 300 конвертибилних марака, за шта ће из буџета бити издвојено око 3,2 милиона КМ.

Повећање се односи и на стипендије из фонда „Др Милан Јелић“, чији ће износ бити повећан са 400 на 600 марака.

Из Владе Српске истичу да је ријеч о стратешкој мјери Министарства за научнотехнолошки развој и високо образовање, усмјереној на јачање система високог образовања и већу подршку студентима.