Studenti.jpeg

Od naredne akademske godine studentima u Republici Srpskoj biće povećane stipendije, odlučila je Vlada Republike Srpske.

Prema ovoj odluci, iznos studentskih stipendija biće uvećan sa dosadašnjih 200 na 300 konvertibilnih maraka, za šta će iz budžeta biti izdvojeno oko 3,2 miliona KM.

Povećanje se odnosi i na stipendije iz fonda „Dr Milan Jelić“, čiji će iznos biti povećan sa 400 na 600 maraka.

Iz Vlade Srpske ističu da je riječ o strateškoj mjeri Ministarstva za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje, usmjerenoj na jačanje sistema visokog obrazovanja i veću podršku studentima.