
Највећи херцеговачки привредник Родољуб Драшковић, предсједник Сwисслион концерна, најавио је ново улагање од 50 милиона КМ у 2026. години, које ће бити усмјерено у развој Требиње и шире регије Херцеговине.
– Ми смо се опредијелили да развијамо туризам, хотелијерство, угоститељство и спортске садржаје. Много тога смо већ урадили, али имамо и нове пројекте – изјавио је Драшковић.
Драшковић се осврнуо и на усвајање просторног плана за изградњу такозваног “Новог Требиња“, нагласивши да се ради о пројекту који је од почетка био дио његове визије.
– То је била моја идеја, моја жеља и визија од самог почетка: да градимо ново Требиње преко ријеке, тамо гдје сам покренуо инвестиције – рекао је Драшковић.
Додао је да Градска управа мора размишљати дугорочно, првенствено о младима и будућим генерацијама, те о условима које ће град пружити инвеститорима и онима који активно раде на развоју привреде у Херцеговини.
– Сада је на њима да створе услове да би се овај град даље развијао – поручио је.
Овом приликом Драшковић није износио детаље о конкретним пројектима, али је познато да је у септембру прошле године најавио нову велику инвестицију.
– Отварамо зимски парк, односно градимо га. То ће бити свјетска атракција какву Европа не познаје. План је да буде завршен до наредне туристичке сезоне – рекао је тада Драшковић.
Шта Ви мислите о овоме?