
Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац поручио је да се у Федерацији БиХ мора хитно прекинути пракса књижења имовине Српске православне цркве на БиХ и најавио да ће о овом проблему обавијестити све надлежне институције, уз захтјев за конкретна и брза рјешења.
Кошарац је данас у Требињу о овом питању разговарао са митрополитом захумско-херцеговачким и приморским Димитријем, истичући да је неопходно зауставити и спријечити било какве покушаје отимања имовине Српске православне цркве.
Он је навео да су институције Републике Српске већ предузеле одређене кораке и нагласио да је обавеза свих представника на заједничком нивоу да пруже подршку напорима да се овај проблем коначно ријеши.
Кошарац је подсјетио и на све чешће нападе на српске повратнике у Федерацији БиХ, као и на православне светиње, оцјењујући да су покушаји књижења црквене имовине наставак такве праксе.
„Сада желе да отму и имовину. Нећемо дозволити да се отимају наше светиње, храмови, капеле и гробља“, поручио је Кошарац.
Он је истакао да Српска православна црква представља један од најважнијих стубова српског националног идентитета и нагласио да постоји јасна и недвосмислена опредијељеност да се спријече све манипулације и покушаји присвајања њене имовине.
Шта Ви мислите о овоме?