Dodik.jpg

Након посјете Израелу ништа више неће бити исто, казао је то лидер СНСД-а Милорад Додик који се вратио из посјете Израелу.

Навео је да Израел разумије стање у Републици Српској.

- Ради се о једном вансеријском догађају - казао је Додик и подсјетио да се у Израелу гдје је боравио да вршиоцем дужности предсједника Републике Српске Аном Тршић Бабић састао са највишим руководиоцима те земље.

Навео је да неће да открива шта је све договорено у Израелу али да ће се то видјети идућих мјесеци.

- Прича о Дејтонском мировном споразуму је пропала и то је и њима јасно - казао је Додик.

Подсјетио је да правосуђе БиХ сада прогони и људе који подижу три прсте али и да је на дјелу отимање црквене имовине.

- Срамно је и да опозиција Српске ништа не разумије шта раде у Сарајеву, а видимо да имају подршку и Бакира Изатбеговића који се јавно тиме хвали - поручио је Додик.

Нагласио је да је проблем са Милорадом Додиром завршен.

- То је завршено, а они и даље прогоне људе. Позивам српски народ да се окупе у јединственом фронту одбране. СДС није стао у одбрану човјека који је на њиховом митингу дигао три прста, а који је осуђен на три године затвора - поручио је Додик. 

Навео је да је на ономе што је постигнуто у Израелу повећана енергија али и само свијест у Републици Српској.

Најавио је и да сутра већ путује у Мађарску гдје ће се састати са Виктором Орбаном.

- Након тога боравићу и у Србији, а у уторак идем у Сједињене Америчке Државе - навео је Додик, који је најавио и отварање канцеларије Израела у Републици Српској.

Нагласио је да Српска наставља да јача.

- У Израелу сам ослављаван са предсједниче - поручио је Додик.