
Светом архијерејском литургијом, свечаном литијом и ломљењем славског колача данас су Саборни храм Светог Саве и општина Билећа обиљежили крсну славу – Савиндан.
Литургију је служио митрополит захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, који је у бесједи подсјетио на значај и дјело Светог Саве, првог српског архиепископа и утемељивача Српске православне цркве.
Након ломљења славског колача, у Билећи ће бити одржана Светосавска академија, на којој ће бити додијељена признања заслужним појединцима, колективима и спортисти општине Билећа за 2025. годину.
Светосавска повеља општине Билећа биће уручена проф. др Петру Сворцану, рођеном Билећанину и истакнутом стручњаку, специјалисти интерне медицине са ужеом специјализацијом из гастроентерологије и хепатологије.
Шта Ви мислите о овоме?