
Двије кћерке и мајка поријеклом из Турске данас су примиле свето крштење у једном од храмова у Требињу.
Три жене допутовале су из Истанбула, а боравак у Требињу и упознавање са православљем били су пресудни да донесу одлуку да постану чланице Православне цркве.
Својим дотадашњим турским именима придодале су и библијска, па су након крштења добиле имена Ана, Марија и Јелисавета.
Сада се зову Ана Мерве Дерyа, Марија Аисе Нулиа и Јелисавета Рејхан.
Како су навеле, православљу су се приближавале и прије доласка у Херцеговину, читајући хришћанску духовну литературу.
Требиње су први пут посјетиле прошле године због пословних обавеза њиховог оца, док су се овога пута у град вратиле туристички, јер им се, како кажу, посебно допао.

Тренутно у Требињу бораве већ неколико седмица, а планирају да остану до 15. фебруара.
Одлуку да се крсте донијеле су у Храму Светих Архангела у насељу Хрупјела, гдје су редовно присуствовале светим литургијама.
Крштење је обавио свештеник Велимир Ковач, док је кума била Јадранка Попић.
Света тајна крштења обављена је у оквиру литургије, а отац Велимир Ковач је у бесједи истакао да је Црква икона Царства небеског, у којем нема подјела по националној или етничкој припадности.
„Потребно је да се трудимо да будемо нови људи у Христу, а крштење је почетак тог новог живота. Ово је велика радост за нашу литургијску заједницу, јер су одлучиле да се крсте управо овдје, гдје већ седмицама долазе на богослужења“, нагласио је свештеник Ковач.
Након крштења, Јелисавета, Марија и Ана су се данас по први пут и причестиле.
Шта Ви мислите о овоме?