
У Служби за трансфузијску медицину Требиње данас су добровољно даривање крви организовали припадници Актива добровољних давалаца крви „Електро-Херцеговина“, који су још једном показали висок степен хуманости.
За данашњу акцију пријавило се 39 давалаца, а том приликом прикупљене су 32 јединице крви.
„Захваљујем члановима овог актива на одлично организованој акцији и свеукупној сарадњи. Процентуално велики број радника ‘Електро-Херцеговине’ укључен је у хумане активности, што их чини једним од најзначајнијих актива који сарађују са нашом службом“, рекао је др Драган Шаренац, начелник Службе за трансфузијску медицину.
Како је саопштено, ово је друга организована акција добровољног даривања крви у 2026. години, а наредна је заказана за понедјељак, 26. јануара, када ће, поводом школске славе Светог Саве, крв даровати чланови Актива ДДК Основне школе „Вук Караџић“ из Требиња.
Такође, најављено је да ће чланови Актива ДДК „ХЕТ – радна јединица Билећа“ организовано даривати крв у сриједу, 28. јануара, у Билећи.
Шта Ви мислите о овоме?