
Број погинулих у жељезничкој несрећи у Шпанији, када су два воза искочила из шина порастао је на најмање 24, а број повријеђених повећан је на најмање 100, од којих је 24 у тешком стању.
Број жртава могао би бити поново повећан у наредним сатима, јер је један од исклизнулих вагона ''тешко оштећен'', рекао је предсједник регионалне владе Андалзуије Хуанма Морено, преноси телевизија Еспања.
Један од погинулих је и машиновођа.
Андалузијска регионална влада затражила је интервенцију Војне јединице за ванредне ситуације како би помогла у спасилачким напорима, а извори из Владине делегације потврдили су да је војни контингент већ на путу до тог подручја.
Несрећа се догодила око 19.45 часова у граду Адамус у јужној шпанској покрајини Андалузија, када је воз из Малаге за Мадрид искочио из шина и упао на сусједни колосијек гдје се налазио воз који је из Мадрида ишао за Уелву, што је довело до тога да и други воз искочи из шина.
До несреће је дошло на дионици пруге која је реновирана у мају прошле године, при чему је воз који је искочио из шина био ''релативно нов'', односно стар четири године.
Узрок исклизнућа из шина тренутно није познат.
Градоначелник Адамуса Рафаел Морено први је стигао на мјесто несреће заједно са локалном полицијом.
Он је за Ел Паис рекао да вјерује да судар два воза није био чеони, већ бочни удар, јер није видио никакве смрскане вагоне.
Саобраћај брзих возова између Мадрида и Андалузије након несреће морао је да буде обустављен, а сви возови који су били у транзиту преусмјерени су на своје мјесто поласка.
Шта Ви мислите о овоме?