
Требињац Андреј Лучић /18/ први је међу више стотина учесника допливао до Часног крста у ријеци Требишњици, коју је претходно освештао владика Димитрије са свештенством Епархије захумско-херцеговачке и приморске.
Лучић је испиливао око 50 метара ријеке Требишњице од Старог града до платоа испод хотела "Леотар".
“Ово ми је први пут да сам први допливао до Часног крста. Посебан дан и посебан осјећај", рекао је Лучић.
Наводећи да је пливање за Часни крст неописив осјећај, Лучић је истакао да је побједу посветио свом трагично преминулом пријатељу.
„Ово је пета година да пливам за Часни крст. Тренирам ватерполо. Допливати први је стварно диван осјећај и не може се описати ријечима. Поред свих освојених медаља ово ми највише значи. Све ово ме вуче да се сјетим када сам први пут пливао за Часни крст, када сам пливао са мојим пријатељем који данас није са нама. То нам је био један лијеп заједнички тренутак. Надам се да је он и данас ту са нама, да нас гледа и да прославља овај празник са нама. Ово је све за њега и за све нас. Бог се јави“, рекао је Андреј.
Међу пливачима је и ове године био градоначелник Требиња Мирко Ћурић.
„Овај осјећај се не може описати. Морате га лично доживјети. Немате осјећај да је хладна вода, она је током цијеле године око 10 степени. Мали борј Требињаца плива и током љета. Али ово је посебан дан, посебна прилика. Да пливамо сутрадан, да није Богојављење, питање је да ли би могли сви да препливамо. Али, Божија воља нас води и тако треба да идемо кроз живот“, поручио је Ћурић.
Учеснике традиционалног пливања испратило више хиљада Требињаца.
View this post on Instagram








Шта Ви мислите о овоме?