Savo minic.jpg

Мандатар за састав владе Републике Српске Саво Минић изјавио је вечерас да је опозиција захтјевом да буду поништени акти које је Влада усвојила од септембра прошле године до сада жели да изазове апсолутни хаос и уруши све у Републици Српској.

"Невјероватно је то што опозиција тражи, односно Народни фронт. Тако нешто не би затражио највећи непријатељ Републике Српске", рекао је Минић на посебној сједници Народне скупштине Републике Српске о избору нове владе Српске.

Он је упитао да ли је могуће да СДС, као највећа опозициона партија, не жели да се огради од захтјева да буду повучени усвојени акти Владе.

"Да ли знате шта ово значи? Ово је ужас. Ово Уствани суд БиХ неће урадити. Закључак је предложио Народни фронт, а остатак опозиције шути. Немам ријечи за такав став ово је скандалозно", нагласио је Минић.

Он је навео да опозиција овим тражи да борци, инвалиди, пензионери врате оно што су добили.

"Да ли сте свјесни да је приједлог за самоуништење? Ово значи предстанак функционисања правног живота у Републици Српској", рекао је Минић.

Народни фронт предложио је закључак којим се тражи да буду поништена сва правна акта од 2. септембра 2025. године до дана доношења одлуке Народне скупштине Републике Српске о избору нове Владе Републике Српске.