
– То је побједа свих нас који смо учествовали у овом пројекту од идеје до реализације. Никада није лако, али смо успјели да склопимо све неопходне елементе – рекао је Милорад Додик у Требињу након састанка са градоначелником Мирком Ћурићем.
Додик је истакао да је нова болница заједнички успјех Требиња, Републике Српске и Србије, те изразио захвалност предсједнику Србије Александру Вучићу на подршци свим пројектима у Републици Српској.
– Са предсједником Вучићем сутра ћемо у Мркоњићима обићи све оно што је изграђено захваљујући донацији Владе Србије, а затим ћемо присуствовати свечаном отварању болнице – рекао је Додик.
Он је навео да ће Република Српска и Србија наставити даљу сарадњу и поручио да је посебно захвалан Вучићу што је издвојио вријеме да присуствује овом значајном догађају.
– Желим да га дочекамо на најбољи могући начин. Позивам и све грађане да присуствују отварању болнице и да заједно обиљежимо ову велику побједу – истакао је Додик.
Захвалио је свима који су учествовали у пројекту изградње нове болнице, прије свега институцијама Републике Српске које су обезбиједиле пројекте и финансирање, као и Граду Требињу који је пружио неопходне инфраструктурне и друге услуге.
Додик је изразио захвалност и домаћој фирми која је била извођач радова, нагласивши да је њен власник имао амбицију да овим пројектом остави Требињу трајну вриједност.
– Извођач радова је умањио договорени износ за 400.000 КМ, што значи да није било прекорачења средстава. Осим тога, болници је поклонио и медицинску апаратуру вриједну више милиона КМ – рекао је Додик.
Додао је да је академик Предраг Пешко бдио над овим пројектом и био носилац његових основних идеја.
Градоначелник Требиња Мирко Ћурић изјавио је да је град од оснивања Републике Српске најпоноснији управо на пројекат изградње нове болнице, чија је вриједност око 130 милиона КМ.
Ћурић је након састанка са предсједником СНСД-а Милорадом Додиком захвалио на подршци овом пројекту и нагласио да ће болница сутра бити свечано отворена.
Он је додао да су током састанка разговарали и о другим пројектима на подручју Требиња, као и о подршци спортским колективима који су имали потешкоћа у изазовној 2025. години, истичући да је Влада Републике Српске и у том сегменту пружала и наставиће да пружа подршку.
Шта Ви мислите о овоме?