
Извршни директор Савеза општина и града источне Херцеговине Лука Петровић рекао је да је отварање нове Болнице у Требињу велики дан за све не само у Требињу и Херцеговини, већ и у Републици Српској и региону.
Петровић је за ТребињеЛиве.инфо истакао да га посебно радује што ће на отварању Болнице бити највиши званичници Републике Српске и Србије, међу којима су и Милорад Додик и Александар Вучић, што ће још једном послати важну поруку о српском јединству.
„Наши предсједници су најзаслужнији што се Требиње развија и што је наш град најперспективнији у Републици Српској. Желимо да их дочекамо како то заслужују и да поручимо да је Требиње увијек било загледано у матицу Србију, Београд, посебно истичући везе наше Бањалуке и престоног града српског народа“, навео је Петровић.
Он је казао да се изградњом Болнице реализује један од три важне смјернице Требиња – одрживи здравствени систем, али да преостајu још двА сегмента - да се додатно побољша безбједносна ситуација и да се младим људим створе услови да у свом граду стварају породицу и раде.
Додао је и да су изградњом нове Болнице створени сви предуслови, првенствено вољи, енергији и знању академика проф. др Предрага Пешка, али и свесрдне подршке институција Србије, да најбољи српски љекари помажу требињским медицинским стручњацима.
„Изузетно je важно да ову посјету искористимо и за представљање пројекта Новог Требиња, развојне визије која ће омогућити да младе Требињке и Требињци купују станове по повољнијим условима и да остају у свом граду и са својим најближим“, поручио је Петровић.
Сусрет са руководством Српске и Србије биће искоришћен и за представљање других развојних пројеката који тренутно тиште све у Херцеговини.
„Морамо разговарати о путној инфраструктури. То је приоритет број један за Херцеговину, али је важно и да посјетимо на све пројекте који су реализовани захваљујући предсједницима Додику и Вучићу. Имамо још доста посла и очекујемо подршку која ће донијети додатну развојну шансу Требињу и Херцеговини“, поручио је Петровић.
Он је нагласио да Србија није одустала од изградње аеродрома у Требињу, али да је неопходно да се обезбиједе сагласности са државног нивоа, како би овај пројекат угледао свјетлост дана.
„Све што је до Града Требиња и институција Републике Српске је урађено. Надамо се да ће преовладати здрав разум и да ће у 2026. почетити радови на пројекту који ће у сваком смислу промијенити развојне амбиције овог дијела Републике Српске“, напоменуо је Петровић.
Петровић је подсјетио да су након посјете предсједника Вучића Требињу 2018. године – обезбијеђена средства за изградњу вртића „Србија“ у Горици, те дио средстава за изградњу Духовног центра у Мркоњићима и поплочавање улица Старог града.
Шта Ви мислите о овоме?