
Нова болница у Требињу је здање врхунског, свјетског нивоа изграђено у складу са савременим медицинским и грађевинским стандардима и представља престижни инвестициони пројекат какав је заслужила Херцеговина, а посебно град Требиње, изјавио је највећи инвеститор и привредник у Херцеговини Родољуб Драшковић.
Драшковић је позвао врхунске медицинске стручњаке да се врате у Требиње, нагласивши да их у овом граду очекују изванредан амбијент и услови за рад, као и могућност стварања нове, модерне Херцеговине, какву је, како каже, замислио када се 2008. године вратио у родни крај.
Он је истакао да је изузетно значајно што је на овако захтјевном грађевинском подухвату била ангажована домаћа оператива, која је у потпуности оспособљена за изградњу комплексних објеката.
Драшковић је честитао предузећу „Херц градња“ на свему што је урадило у области грађевинарства у Требињу, изразивши увјерење да је локално грађевинарство данас веома снажна привредна грана којој треба обезбиједити услове за даљи развој, како би градило Херцеговину, али и шире.
Власник предузећа „Херц градња“ Братислав Пиџула изјавио је да је нова болница у Требињу завршена за 30 мјесеци, те да је од отварања градилишта 9. јуна 2023. године било много изазова, али да је објекат успјешно приведен крају у планираном року.
Пиџула је нагласио да је за њихову фирму ово највећи и најзахтјевнији пројекат који су до сада реализовали, те да представља важну референцу за будуће послове.
Он је истакао да велику захвалност дугују Родољубу Драшковићу, који је у Херцеговину донио ново знање, научио привреднике да раде брже и ефикасније и пружао снажну финансијску и професионалну подршку током реализације пројекта.
Према његовим ријечима, око 90 одсто грађевинских радова на болници је завршено, док је чак 95 одсто послова извела домаћа оператива из Требиња, што има велики значај за локалну привреду и будући развој грађевинског сектора.
Привредници из грађевинске области истичу да је од посебне важности усвајање просторног плана за изградњу Новог Требиња, преко ријеке, гдје су инвестиције Пословног система „Свислајон“ започете прије неколико година и данас су у великој мјери већ реализоване.
Драшковић је најавио да Пословни систем „Свислајон“ ове године планира инвестиције у Херцеговини у износу од око 50 милиона КМ, а да је тренутно највећа инвестиција у Граду сунца хотел „Амфора“, чије је отварање планирано крајем марта и који ће бити један од најмодернијих хотела у цијелој регији.
Шта Ви мислите о овоме?