
Цијена електричне енергије за грађане од 1. фебруара 2026. године биће већа за 10 одсто, казао је за "Независне новине" Владислав Владичић, предсједник Регулаторне комисије за енергетику РС.
Додао је ће цијена за елетричне енергије за привреду бити повећана за шест одсто.
"Укратко, крајњи рачуни ће бити већи за 10 одсто", нагласио је он.
Чланови Регулаторне комисије за енергетику Републике Српске на данашњој сједници у Требињу донијели су одлуку о цијени мрежарине за период од 2026-2028. године.
Подсјећамо, дистрибутивна предузећа у Републици Српској су крајем јула тражила од Регулаторне комисије за енергетику (РЕРС) повећање мрежарине од чак 40 одсто.
Свега мјесец дана касније они су од РЕРС тражили додатно повећање мрежарине са 40 одсто на 46,01 одсто.
"Разлог за раст трошкова дистрибутивних губитака је повећање цијене електричне енергије за покривање дистрибутивних губитака са садашњих од стране ЕРС, што представља повећање у износу од 39,95 одсто. Раст наведених трошкова за покривање дистрибутивних губитака изазива додатни захтијевани раст просјечних цијена дистрибуције електричне енергије са 40,58 на 46,01", навели су тада у Регулаторној комисији за енергетику РС.
Шта Ви мислите о овоме?