Zkk leotar 03 konjic mec.jpg

У 10. колу Првенства БиХ, ЖКК "Коњиц" је као домаћин изгубио од ЖКК "Леотар 03" 55:84 (25:15, 8:34, 12:17, 10:18). Ово је пета побједа Требињки.

Домаћа екипа је дозволила гошћама у првих десет минута само два изједначења 2:2 и 4:4. Коњичанке су педесет секунди прије краја прве четвртине имале и плус 14 (25:11), али се у другу четвртину ушло са 25:15.

Током друге четвртине сасвим друга слика на паркету Спортске дворане "Коњиц". Требињке серијом 0:16 у 15. минуту воде са 25:31. У преосталих пет минута гошће су још једном серијом од 8:18 направиле разлику и на полувријеме се отишло са 33:49.

Почетком треће четвртине екипа Леотара повећава разлику и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 45:66. Четврти период добијен је са осам кошева (10:18) тако да је крајњи исход 55:84.

Алилхоџићева је била најефикаснија у редовима поражене екипе, а код побједника двије играчице су имале дабл-дабл учинак и то Миљана Џомбета са 12 кошева и 15 асистенција и Јована Милаковић са 22 коша и 12 скокова.

У наредном колу у Требиње долази ЖКК "Челик" из Зенице.

ЖКК "Коњиц": Мујала , Џелиловић 1, Равњак 2, Лапо 12, Володер 14, Табак 2, Алихоџић 21, Алић, Хоџић 3, Јахура. Тренер: Един Равњак.

ЖКК "Леотар 03": Џомбета 12, Даковић 12, Достинић 12, Милаковић 22, Сувајац 4, Дабић 7, Чичковић 9, Радуловић 6, Јанковић, Ратковић, Ђого. Тренер: Милорад Надаждин.