Vojvoda aleksic bileca.jpg

Војвода Славко Алексић биће сахрањен у суботу, 20. децембра, на породичном гробљу његовом родном селу Богдашићима.

Спровод полази испред градске капеле у Билећи.

Војвода Славко Алексић преминуо је у требињској Болници након краће болести.

Од Алексића се опраштају суграђани, саборци, пјесници, попут Предрага Јаничића, који је поводом војводине смрти написао пјесму.

У освиту задњег рата,
Кад' убише старог свата

У сред Босне, ђе су фреске
Покрај цркве сарајевске

У то доба наопако
Војвода се диже Славко

Змај огњени с' Богдашића
Храброг срца Обилића

Диже своје узданице
Командује с' Грбавице

Нема молбе, нема вике
Ради Срби у четнике,

Уз војводу Славка стати
За слободу живот дати.

Ја сам тада био мали
Када су те нападали.

Увијек сам сањ'о ово
Да ћу с' тобом на Косово,

Са еланом великијем
Под барјаком четничкијем.

Бих ли плак'о или пјев'о
Срећно царство Лазарево.

Српкиња ће опет да те роди
Вјечна слава потоњем војводи!


ХРИСТОС ВАСКРСЕ