
Vojvoda Slavko Aleksić biće sahranjen u subotu, 20. decembra, na porodičnom groblju njegovom rodnom selu Bogdašićima.
Sprovod polazi ispred gradske kapele u Bileći.
Vojvoda Slavko Aleksić preminuo je u trebinjskoj Bolnici nakon kraće bolesti.
Od Aleksića se opraštaju sugrađani, saborci, pjesnici, poput Predraga Janičića, koji je povodom vojvodine smrti napisao pjesmu.
U osvitu zadnjeg rata,
Kad' ubiše starog svata
U sred Bosne, đe su freske
Pokraj crkve sarajevske
U to doba naopako
Vojvoda se diže Slavko
Zmaj ognjeni s' Bogdašića
Hrabrog srca Obilića
Diže svoje uzdanice
Komanduje s' Grbavice
Nema molbe, nema vike
Radi Srbi u četnike,
Uz vojvodu Slavka stati
Za slobodu život dati.
Ja sam tada bio mali
Kada su te napadali.
Uvijek sam sanj'o ovo
Da ću s' tobom na Kosovo,
Sa elanom velikijem
Pod barjakom četničkijem.
Bih li plak'o ili pjev'o
Srećno carstvo Lazarevo.
Srpkinja će opet da te rodi
Vječna slava potonjem vojvodi!
HRISTOS VASKRSE
Šta Vi mislite o ovome?