
Сједница Главног одбора СДС-а, на којој ће, између осталог, бити ријечи и о унутарстраначким изборима, биће одржана данас у Бањалуци.
На сједници би могло бити говора и о будућем предсједнику СДС-а, с обзиром на то да том странком управља Јовица Радуловић, који је у в.д. мандату. У посљедњих неколико дана, углавном након завршетка пријевремених избора запредсједника Републике Српске, све гласнији су они који сматрају да Бранко Блануша, кандидат ове странке на тим изборима, треба да буде на челу СДС-а као највеће опозиционе странке у Републици Српској.
И неки бивши предсједници СДС-а, као што је Вукота Говедарица, изашли су са идејом да управо Блануша треба да преузме ову странку.
„СДС би данас требала показати одлучност коју је показао Блануша када је прихватио кандидатуру за предсједника Републике Српске, од које су неки функционери, ако ћемо бити искрени, побјегли. На сједници Главног одбора странке отворено сам професору честитао на храбрости коју је показао. Ако је Блануша том приликом показао крајње расположење да се супротстави режиму, онда би му, уз резултат који је направио на изузетно слабој излазности, сви истакнути људи странке требали дати безрезервну подршку да стане на чело СДС-а“, написао је тада Говедарица на свом Фејсбук профилу.
Шта Ви мислите о овоме?