
Локални медији у Требињу ће ускоро имати боље услове за рад, барем када је у питању стара, аустроугарска зграда у коју су смјештени Радио Требиње и "Глас Требиња", а која ће, према најавама градоначелника Требиња Мирка Ћурића, бити адаптирана у наредној години.
За послове адаптације ове зграде, скупштинска већина је на јучерашњој сједници изгласала кредитно задужење у висини од 1,1 милион марака, што је дио кредита од осам милиона марака који ће се у наредној години уложити у капиталне инвестиције.
Ћурић објашњава да, с обзиром на то да се ради о специфичном објекту који је под заштитом, локалне власти заједно са надлежним институцијама за заштиту оваквих објеката најприје желе урадити пројектно рјешење.
"Пројектно рјешење ће да каже да ли можемо да доградимо неки дио спрата, да ли можемо да мијењамо они нешто што је споља видљиво, да ли можемо то прилагодити на други начин, а наше су процјене да ће ту на дужи временски период требати преко два милиона марака улагања да би се све завршило", каже градоначелник Ћурић.
Прецизирао је да ће се у цјелокупну причу укључити Завод за заштиту споменика РС, како би добили сагласности које ће бити смјернице за даље дјеловање.
Ситуацију погоршавају дотрајали и пробушени олуци, па се вода у дворишном дијелу зграде слијева више на пробушеним дијеловима него на самим одводима олука до земље.
Локални медијски радници који су овдје запослени, њих четрдесетак, надају се да ће ова адаптација барем подразумијевати нове отворе и поправку крова, јер са сваком јачом кишом вода продире унутар редакцијског простора, па се раније дешавало да се у Радио Требињу вода слијевала на миксету, а плафон je падао по земљи, тако да је права срећа да нико није страдао.
Шта Ви мислите о овоме?