
Данас је служена литургија и прослављена слава храма Светог свештеномученика Климента Римског у селу Сливнице (Требињска површ) коју је служио надлежни парох протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа овога краја.
У току литургије извршен је славски обред и помен за све упокојене и сахрањене на гробљу које се налази поред храма.
Протојереј-ставрофор Борис Бандука у својој бесједи је нагласио да овај празник и данашња служба буду на радост и спасење домаћина светога храма.
"Нека сте сви благословени као и ваши домови и да нас увијек дивни домаћини сабирају код овог лијепог и обновљеног храма Светог Светог свештеномученика Климента. Треба да једним устима и једним срцем славимо оца, сина и Светога духа. Живјели и нека сте сви благословени" рекао је отац Борис.
У селу Сливница се налазе куће породица: Дробњак, Ђурина, Мариновић, Сврдлан, Ћуртовић и Шилобад. Крсна слава ових породица је Свети првомученик и архиђакон Стефан. Важно је поменути да су заједно са мјештанима Сливнице празничну радост подијелили становници околних села Љубова и Љекове који Светог Климента прослављају као своју породичну славу. То су породице Љубибратић, Укропина, Бубрешко и Савиновић. Добри домаћини су у својим домовима за све присутне припремили трпезу љубави.

Шта Ви мислите о овоме?