Postar.jpg

Пошиљка се загубила, рачуни нису стигли, паре су нестале, казне су закасниле, све то се често може чути у Херцеговини када се помене “пошта”. Неки Требињци се хватају за главу.

"Никако за телефон не долази па морам ићи у м:тел да извлачим. Тако то радим ево од када је Ђоко отишао.

"Рецимо ја један мјесец нисам добио рачуне никако", кажу грађани.

На питања о несталим или закашњелим пошиљкама јеже се челни људи Пошта Српске. У требињској пошти признају да има проблема а имају и образложење.

Н: Да ли има оних који се жале да им пошиљке касне или да су нестале?

"Има вјерујте, то је посебна прича али апелујем овим путем. Имали смо смјену, четири поштара су отишла у редовну пензију а вјерујте треба неких од три до шест мјесеци да научи нови поштар", рекао је Перо Зотовић, директор РЈ Пошта Српске у Требињу

Било је и нових поштара који су каријеру брзо завршили.

"Било је суспендованих зато што нису радили свој посао како треба. То су пословне тајне", каже Зотовић.

Тајне се тичу пошиљки са новцем, АТВ-у то открива замјеник директора Пошта Српске.

"Углавном су исплате проблематичне и спорно је када људи баратају новцем а нису баш свјесни тога шта раде и да ти није њихов новац и да не могу да га чак ни посуде", рекла је Снежана Мартић, замјеник директора Пошта Српске.

Мартићева истиче да није велики број пошиљака које се загубе а поготово се тешко загубе оне које су књижене односно праћене. Из Пошта позивају незадовољне кориснике да пишу рекламације и одговарају нам да немају посла са полицијом. Ипак они корисници који су стигли до полиције од тога нису имали неке вајде.