Bolnica.jpg

У пожару у Болници нема жртава, а брзом интервенцијом медицинског особља и ватрогасаца из Требиња и Ластве са четири возила, спријечена је катастрофа – сви пацијенти су спасени.

Потврдили су директор Болнице Недељко Ламбета и градоначелник Требиња Мирко Ћурић.

Пожар је избио у просторији на неурологији.

Вођа смјене у Територијалној ватрогасној јединици Требиње Миодраг Ћаћић истакао је за АТВ да нема повријеђених у великом пожару који је избио у требињској болници.

"Добили смо позив од портира болнице да гори кревет у соби на одјељењу неурологије. Кад смо дошли, читав спрат је био испуњени димом", рекао је Ћаћић.

Он је истакао да су евакуисани сви пацијенти.

"Да није било медицинара, не би знали у којој соби има пацијената, они су све координисали. Успјели смо да извучемо све пацијенте на сигурном", рекао је Ћаћић.

Директор требињске болнице Недељко Ламбета рекао је за АТВ да раде на томе да се све врати у прв битно стање и да се организује рад болнице.

"Сви пацијенти су збринути и на вријеме пребачени на друга одјељења. Нема повријеђених, само материјална штета. Запалила се соба од докторице. Брзом реакцијом запослених, ватрогасаца и волонтера смо успјели да изведемо све пацијенте", рекао је Ламбета.

Градоначелник Требиња Мирко Ћурић истакао је да су претпоставке да је постојао проблем са инсталацијама.

"Људи који су били ту на одјељењу и доктор који је био у обиласку собе 10 минута раније ништа није примјетио. Богу Хвала никоме ништа није било, чињеница је да је материјална штета евидентна. Све је добро у животу док се о штети прича", рекао је Ћурић.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram