Изабери писмо: ћирилица / latinica

Велики дан за Полице: Потписан уговор за изградњу канализационе мреже вриједан 4.400.000 КМ

Ugovor kanalizacija police.jpg

У Градској управи данас је потписан један од најзначајнијих инфраструктурних уговора за насеља Горње и Доње Полице у протеклим деценијама.

Градоначелник Мирко Ћурић и представници компаније „Еко-еуро тим“ из Бањалуке парафирали су почетак радова на изградњи oборинске и фекалне канализације, пројекта чије су рјешење мјештани чекали више од пола вијека.

„Пројекат вриједан 4.400.000 милиона КМ, за који је одобрен кредит Свјетске банке у износу од 5.000.000 милиона КМ, обухвата изградњу 8,3 километра нове канализационе мреже – 5,5 километара фекалне и остатак оборинске“, истакао је градоначелник Ћурић.

Додао је да је ријеч о инвестицији која ће „након деценија проблема коначно обезбиједити нормалне услове живота у Полицама“, нарочито током обилних падавина, када су улице редовно биле под водом.

„Уколико се радови буду изводили по плану, а нема разлога за сумњу, ријешићемо један од највећих комуналних проблема овог дијела града. Захваљујем  мјештанима на стрпљењу“, поручио је Ћурић.

Према техничком рјешењу, фекална канализација из Горњих и Доњих Полица биће усмјерена ка Тини, а затим према градском пречистачу. Обавеза грађана ће бити уређење индивидуалних прикључака, након чега „Водовод“ проводи прописану процедуру.

„Управа је имала припремљене пројекте, а у сарадњи са Свјетском банком сада улазимо у финалну фазу дугогодишњих настојања“, наведено је из Града.

За становнике Полица, школе, улице и домове овај уговор значи више од нових цијеви, означава крај хроничних поплава, застоја и привремених рјешења, те почетак уређенијег и безбједнијег комуналног живота.

Директор компаније „Еко-еуро тим“ Зоран Вученовић рекао је да је рок за завршетак радова 18 мјесеци, уз оцјену да фирма „посједује комплетну механизацију и знање потребно за изузетно сложене захвате“.

„Очекују нас озбиљни радови, али имамо велико искуство. Сличне пројекте успјешно смо реализовали у Билећи и Фочи. Увjерен сам да ћемо оправдати повјерење“, поручио је Вученовић.

Тренутно је канализационом мрежом покривено 54 одсто града, а уз овај и пратеће пројекте ситуација ће се значајно побољшати.

Од преосталих око 600.000 КМ, биће израђени пројекти за Хрупјела, Мостаће и дио Варине Груде, као и водоводни крак од Града сунца према Слободној зони.

Тагови:

Шта Ви мислите о овоме?

Напомена: Коментари одражавају ставове њихових аутора, а не и ставове интернет портала trebinjelive.info. Молимо кориснике да се суздрже од вријеђања, псовања и вулгарног изражавања. Портал trebinjelive.info задржава право да обрише коментар без најаве и објашњења.




Ево због чега је TrebinjeLive најчитанији и најутицајнији портал у граду!
60.000+
дневних
посјета
1.800.000+
мјесечних
читања
4.500.000+
мјесечних
прегледа страница
31.000+
фејсбук
свиђања