Snsd tribina.jpg

Борба против Кристијана Шмита је борба за право народа да само он одлучује у Републици Српској, поручено је вечерас из Требиње са предизборне трибине СНСД-а, а грађани су позвани да подрже предсједничког кандидата Синишу Карана и политике које је ова странка до сада водила.

Каран је нагласио да је Шмит срушио све, принципе на којима данас постоји демократски свијет.

"Борба против Шмита је борба за право народа да само он и нико други одлучује у Републици Српској. Управо ти избори треба да потврде оно на чему данас савремени свијет постоји, на владавини народа и народној вољи", рекао је Каран.

Он је напоменуо да све демократске државе на свијету данас почивају на неколико принципа који важе за цијели демократски свијет, а то су уставност, законитост, владавина права и правне државе, те да наш устав препознаје демократске уредбе и гарантује те принципе.

"Ово је борба против Шмита, неправа, неуставности, незаконитости и свега онога што руши устав", нагласио је Каран.

Лидер СНСД-а Милорад Додик је истакао значај окупљања око Синише Карана како би наставили политичку борбу која је, како је оцијенио, сада у далеко повољнијим условима него раније.

"Требиње је мјесто наших побједа, дошли смо овдје у специфичном политичком тренутку да промовишемо Карана за предсједника Републике Српске у условима у којима су странци и муслимани из Сарајева креирали ове изборе које нико није хтио у Српској али схватамо политички тренутак", рекао је Додик.

Позвао је Требињце да гласају за Карана.

"Ако гласају за Карана, гласају за мене и политике које смо водили до сада. Ако гласају за неког другог, онда гласају за Шмита и политичко Сарајево потпомогнуто опозицијом из Републике Српске", нагласио је Додик.

Да му је, каже, било до функције и до именовања сигурно не би бранио овако Републику Српску и препустио би све то неким другим циљевима.

"Сматрам да сви треба да стојимо на одбрани, нема предсједника Републике који није био изложен па ће тако бити изложен и Синиша Каран али ми настављамо заједно да радимо", рекао је Додик.

Потпредсједник СНСД-а Лука Петровић је истакао да је Каран господин, а да су Херцеговци господствен народ.

"Зато сматрајте да сте један од нас и да ћемо урадити све да господин буде на челу Републике Српске. Побједа је већа ако Додик види да смо дали глас више Синиши Карану", рекао је Петровић.

Подсјетио је како је главни проблем био увођење закона о државној имовини који би одузео имовину Српској, а да се томе супроставио Додик.

"Република Српске је имала апсолутну финансијску стабилност, а сада има и политичку. Требиње и Херцеговина стоје за Републику Српску, Херцеговци се сјећају многих злочина над српским народом, што опомиње да би се исто десило. Република Српска је светиња и завјет који ћемо бранити", рекао је Петровић.