Bozidar vucurevic.jpg

Прво издање Олимпијског тренинг кампа, под покровитељством Европске џудо уније и Џудо савеза Србије, окупило је више од 400 бораца из 25 земаља у Националном тренинг центру у Кошутњаку, једном од најмодернијих спортских комплекса у Европи.

Камп је свечано отворио потпредседник Џудо савеза Србије Стојан Вујко, који је истакао понос што се премијерно издање одржава управо у Србији – у врхунским условима које наш џудо заслужује.

На татамију су се нашли бројни освајачи медаља са Олимпијских игара, Светских и Европских првенстава, међу којима су: Исхихара Татсуки, Мицхаела Поллерес, Иваyло Иванов, Елисавет Телтсидоу, Михаел Жганк, као и домаће олимпијке Милица Жабић и Марица Перишић.

Међу учесницима кампа био је и Божидар Вучуревић, члан Џудо клуба Леотар из Требиња, који је у Београду боравио у склопу припрема за предстојећи “Европа Опен Куп” у Сарајеву.

За младог требињског репрезентативца ово је била драгоцјена прилика да тренира раме уз раме са свјетском елитом, размијени искуства и додатно унаприједи форму пред важна међународна такмичења.

Олимпијски тренинг камп није био само прилика за усавршавање технике и кондиције, већ и за стицање мотивације, дисциплине и знања које инспирише нову генерацију шампиона.