
Нисам поносан на јучерашње одлуке наше Скупштине, али сам свјестан да морамо тражити рјешење.
Написао је ово Ненад Стевандић, предсједник Народне скупштине Републике Српске, на свом профилу на друштвеној мрежи "X" дан након одржавања 27. посебне сједнице Народне скупштине Републике Српске.
"Додик је бирао свог замјеника, као што бих ја или неко други свог. Сви носимо свој крст и своју одговорност. Српска је изнад и биће је послије свих нас", написао је он додајући да је јутрос у цркви преиспитивао осјећања.
Подсјећамо, на 27. посебној сједници НС РС Ана Тришић-Бабић именована је за вршиоца дужности предсједника Републике Српске.
Тришић Бабић изабрана на ту функцију јер је Милораду Додику, чији је била савјетник, ЦИК БиХ одузела мандат предсједника Републике Српске након пресуде Суда БиХ.
На посебној сједници НСРС усвојен је Закон о престанку важења закона и то Закона о непокретној имовини који се користи за функционисање јавне власти, Закона о непримјењивању одлука Уставног суда БиХ, Изборног закон Републике Српске, Закона о непримјењивању Закона и забрани дјеловања вануставних институција БиХ, Закона о допуни Кривичног законика Републике Српске и Закона о високом судском и тужилачком савјету Републике Српске.
Народна скупштина усвојила је и закључак о стављању ван снаге закључака који се односе на информацију о урушавању правног поретка у БиХ кршењем Дејтонског мировног споразума од 25. децембра прошле године.
Шта Ви мислите о овоме?