Osvetanje spomenik gorica1.jpg

Његово високопреосвештенство митрополит захумско-херцеговачки Димитрије освештао је данас у требињском насељу Горица споменик за 52 погинула, трагично настрадала и умрла борца Војске Републике Српске из ове мјесне заједнице.

Освештању је присуствовао министар рада и борачко инвалидске заштите Републике Српске Данијел Егић, који је рекао да је култура сјећања један од приоритета Министарства.

"Успјели смо да обезбиједимо одређена материјална средства како би помогли изградњу овог споменика. Једна мала мјесна заједница дала је оволико живота за слободу Републике Српске. То не смије бити заборављено", рекао је Егић новинарима.

Osvetanje spomenik gorica3.jpg

Градоначелник Требиња Мирко Ћурић рекао је да је идеја за изградњом овог споменика постојала 20 година, те да се никада не смију и неће заборавити имена људи који су дали живот за Републику Српску.

"Треба и убудуће да градимо споменике, да не заборавимо све оне људе што су нам омогућили да данас уживамо у слободи, али исто тако не смијемо да се опустимо. Као што су они деведесетих година стварали и бранили Републику Српску, тако и ми данас треба да је јачамо у слободи", истакао је Ћурић.

Osvetanje spomenik gorica4.jpg

Предсједник Скупштине градске Борачке организације Петар Вуковић рекао је да није било лако изградити овај споменик, те да је идеја остварена након 20 година.

"Успјели смо да на овај начин одамо признање тим људима и њиховим породицама", рекао је рекао је Вуковић.

Земљиште на коме се налази споменик било у власништву Епархије захумско-херцеговачке и приморске, која је средства од продаје дијела земљишта усмјерила за изградњу споменика.

Цвијеће на спомен-обиљежје положили су, између осталих, министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Данијел Егић, представници Градске управе Требиње, Борачке организације Републике Српске, Борачке организације Требиње.

Osvetanje spomenik gorica2.jpg