
U 2. kolu Premijer lige ŽKK "Leotar 03" pobijedio je ŽKK "Jedinstvo" iz Tuzle 84:74 (25:17, 19:13, 31:20, 9:24).
Trebinjke su već u prvih deset minuta nagovijestile da će ostvariti pobjedu. Nakon pet minuta vodile su sa 15:9, a prvih deset minuta završeno je 25:17.
Gošće su se u 15. minutu približile na 27:26, ali se na poluvrijeme otišlo sa 44:30. Tokom treće četvrtine razlika je rasla tako da je bilo i 28 koševa razlike (68:40), a u posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 75:50.
U 33. minutu na semaforu je pisalo 79:52 i gošće do 69. sekundi do kraja utakmice prave seriju 0:22 i dolaze na minus pet (79:74).
U tom periodu su na terenu bile mlađe igračice i trener Milorad Nadaždin ponovo na parket vraća Džombetu tako da se utakmica završava sa plus deset 84:74.
Najefikasnija u redovima pobjednika bila je Jovana Milaković sa dabl-dabl učinkom od 21 koša i 13 skokova, Džombeta sa 18 koševa i 7 asistencija, a kod ekipe iz Tuzle Feukić sa 26 koševa.
Nakon utakmice Milorad Nadaždin naglasio je da je ovo bitna pobjeda.
„Ovo je novi tim jer smo vratili neke igračice koje su igrale ranije. Vidljivo je da smo kvalitetnija ekipa, a bilo je i 28 koševa razlike. U drugom dijelu posljednje četvrtine pružio sam šansu mlađim igračicama i mislio sam da će uspjeti da to iznesu do kraja. Očigledno to ne mogu jer su protivnice došle na minus pet tako da smo opet vratili iskusne igračice na parket. Vidjeli smo ko može trenutno da igra, a ko ne. Idemo dalje“, rekao je Nadaždin.
U narednom kolu Trebinjke gostuju u Brčkom gdje ih dočekuje ŽKK „Lavovi“.
ŽKK "Leotar 03": Džombeta 18, Dabić, Čičković 2, Radulović 2, Daković 14, Jokanović, Dostinić 12, Kilibarda 10, Milaković 21, Đogo, Gobović, Suvajac 5. Trener: Milorad Nadaždin.
ŽKK „Jedinstvo“: Bećirović 3, Pušonjić 5, Feukić 26, Uzelman 6, L. Muratović, A. Muratović, Jusić 5, Razić 11, Heidt 8, Halilović 2, Buturović 8.Trener: Siniša Umijenović.
Šta Vi mislite o ovome?