
Осим прољећног окупљања и обиљежавања почетка сезоне наводњавања, које уобичајено буде почетком априла када се ови домаћини састану на монтажи пумпе и техничкој провјери система, ни јесење окупљање није мање мање важно, када се по завршеној сезони сумирају резултати постигнути у љетној сезони.
Често се може чути у разговору са овим људима да ова два годишња окупљања буду добро мјесто за дружење и размјену искустава по разним питањима, а која се тичу пољопривредне производње али и тржишта.
Све проблеме који су везани за наводњавање ових двадесетак домаћина превазилази као породица, не остављајући никакав проблем да га рјешава неко други, истиче Новица Славић, потпредсједник удружења.
Додаје да је удружење успјешно све дотле док сваки од ових људи питање воде и управљања система прихвата као своју личну и приватну имовину.
"Ево скоро 20 година радимо и сазрели смо за то вријеме као колектив. Заједнички интерес нас окупља на покретању система о Благовијести и исто тако једно добро дружење уз рад на демонтажи пумпе око Михољдана у јесен", рекао је Славић.
Да село и рад не селу поприма нешто сасвим ново у размишљањима младих људи, потврдио нам је Милорад Ћук, један од младих домаћина који је активан на свакој акцији.
"Окупљања око удружења два пута годишње нам дођу као право мјесто да се дружимо и упознамо се долазећим пословима наредне сезоне. Ја сам радио дуван и то ми је додатна зарада уз стални посао који радим. Вода у пољопривреди је услов свих услова и зато дајем подршку свакој активности у раду удружења", истакао је Ћук.
Подршка локалне заједнице у субвенцији плаћања утрошене електричне енергије је значајна ставка у трошковима производње, најчешће је истицано у разговору са овим домаћинима.
"Састајемо се два пута годишње не остављајући простора за било какве дилеме или нагађања. У ова два сусрета планирамо и потврђујемо све што се тиче нашег колективног рада", закључио је Славић.

Шта Ви мислите о овоме?