
Предсједник ДЕМОС-а, донедавни министар саобраћаја и веза Републике Српске и један од најдуговјечнијих функционера у Српској Недељко Чубриловић званично је у пензији.
Он је потврдио за Капитал да је званично узео рјешење за пензију.
Није пристојно говорити о висини пензије, али с обзиром на то да је четири деценије провео на високим и добро плаћеним функцијама, сигурно је да ће бити међу пензионерима са највишим примањима у Српској.
На питање шта сада ради и чиме се бави, он одговора: – Шта радим? Ма није вама то ништа интересантно шта ја радим. Нема ништа посебно.
Није био много рјечитији ни на питања о владајућој коалицији.
– Ситуација у коалицији је – видјеће се – био је кратак Чубриловић.
Предсједник ДЕМОС-а у априлу је напунио 72 године. На руководним функцијама је од 1988. године, а посљедње двије деценије провео је на високим политичким функцијама у Републици Српској. Од 2006. до 2014. године био је министар саобраћаја и веза Српске, а од 2014. до 2022. године на челу Народне скупштине Републике Српске да би се послије општих избора 2022. године вратио на функцију министра саобраћаја и веза.
На челу тог министарства је био до почетка прошлог мјесеца и формирања нове Владе Српске, након чега је, како сам каже, званично отишао у пензију.
Шта Ви мислите о овоме?