Традиционални Сајам меда и вина, којим почињу преображенске свечаности, ове године је по 18. пут отворио своје штандове бројним посјетиоцима и на тај начин прославио своје пунољетство,
Сајам је отворио градоначелник Требиња Мирко Ћурић, пожељевши излагачима и посјетиоцима успјешан рад те им се захвалио што већ 18 година заједно граде лијепу причу на понос свих у нашем граду.
Ћурић је казао да да овим догађајем почињу најсвечанији дани у Требињу, када се обиљежава слава Града и Саборног храма - Свето преображење Господње.
"Вино и мед из Требиња су бренд овог поднебља. Вриједни људи већ деценијама уназад стварају врхунско вино и мед у чији квалитет нема сумње", навео је Ћурић.
Директор Аграрног фонда Веселин Дутина рекао је да је на Сајму 27 излагача и 20 винара.
"Ове године имамо излагаче и из Србије и Црне Горе и Сајам почиње да поприма међународни карактер", навео је Дутина.
Преображенске свечаности биће настављене отварањем изложбе у Музеју Херцеговине под насловом „Песме сунца у бојама Милене" - из збирке Галеријe "Милене Павловић Барили" из Пожаревца, које је заказано за 20.30 часова.
Празнично вечерње је у 19.00 часова у Саборном храму Светог преображења Господњег.
Шта Ви мислите о овоме?