
СНСД одбацује пресуду Суда БиХ против Милорада Додика, предсједника Републике Српске, и предлаже формирање владе националног јединства.
Ово се између осталог, наводи у закључцима Предсједништва СНСД-а, а којим се тражи одржавање посебне сједнице Народне скупштине Републике Српске.
У закључцима СНСД наводи да је крајње вријеме да се, упркос политичким разликама које постоје и које су легитимне, постигне што шири друштвено-политички консензус међу свим политичким актерима у Републици Српској.
"Позивамо на формирање владе националног јединства све парламентарне политичке странке и друге актере политичког живота, и на заједничко дјеловање на нивоу заједничких институција БиХ, као и на одбацивање одлучивања у њима док се не врати Уставом БиХ загарантована позиција Републике Српске", пише у једном од закључака, а преноси РТРС.
У закључцима се наводи и да је институција предсједника под директним политичким ударом и да је потребно више и снажније него икад показати одлучност и посвећеност интересима Републике Српске.
СНСД сматра и да је процес европских интеграција у БиХ делегитимисан јер је Брисел и Делегација ЕУ у БиХ стала на страну антиуставног и политикантског Суда БиХ.
"У складу са тим СНСД ће покренути унутастраначку расправу о европским интеграцијама и до утврђивања коначног става наши представници неће учествовати у активностима везаним за ЕУ интеграције", наводи се у закључку.
Шта Ви мислите о овоме?