
Између Требиња у Републици Српској и Херцег Новог у Црној Гори од данас је у функцији заједнички, интегрисани гранични прелаз на Зупцима, који је у претходном периоду прилагођен и опремљен како би у потпуности одговорио потребама.
Радове на прилагођавању граничног прелаза на Зупцима за потребе интегрисаног прелаза финансирала је Управа за индиректно опорезивања БиХ, а а његово успостављање значајно ће олакшати и убрзати свакодневни проток саобраћаја.
Успостављање интегрисаног граничног прелаза омогућиће контролу путника и робе на једном граничном прелазу, усмјесто на два, као што је то до данас био случај.
"Биће значајно смањене гужве, посебно током љетне сезоне, када је и највише прелазака", наведено је током отварања интегрисаног прелаза.
Директор УИО Зоран Тегелтија рекао је да је најважније да проток људи буде што бржи.
"Наставићено надоградњу овог прелаза, како би се преко њега у будућности вршио и промет роба. Преостаје да се уради и путна комуникација како би се омогућио проток роба", навео је Тегелтија.
Он је навео да су радови коштали око 1.800.000 КМ.
Током 2024. године, преко прелаза "Зупци" прешло је 1.246.000 лица.
Отварању прела присуствовали су градоначелник Требиња Мирко Ћурић, начелник Општине Херцег Нови Стеван Катић, директор Управе за индиректно опорезивање БиХ Зоран Тегелтија, в.д. директора Управе царина Црне Горе Маја Вучинић, замјеник министра безбједности у Савјету министара Ивица Бошњак те министра унутрашњих послова Црне Горе Данила Шарановића.

Шта Ви мислите о овоме?