У 9. колу Лиге за опстанак у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је резултатом 100:95 (23:18, 24:21, 29:24, 24:32) побиједио КК "Приједор".

Тријумфом над екипом Приједора и шестом узастопном побједом Требињци су се опростили од своје публике у сезони у којој су освојили Куп Републике Српске, али се нису пласирали у Лигу за првака БиХ.

Повели су гости кошевима Станковића који је најавио своју маестралну игру, а након пет минута било је 10:11. Ипак, првих десет минута завршено је резултатом 23:18 за домаћина.

Током друге четвртине било је и плус десет кошева разлике (38:28 и 41:31) у 15. минуту, али се на одмор отишло са 47:39.

Гости полако смањују разлику и у 25. минуту је на семафору писало 59:56, али се у посљедњу четвртину ушло са 76:63.

На почетку четврте четвртине била је и највећа предност на утакмици плус 16 (79:63), али упорни гости полако смањују разлику и 122 секунде до краја утакмице домаћин има минималну разлику 91:90, 93:92, али је домаћин на крају ипак заслужено славио 100:95.

Најефикаснији код побједника били су Рикало са 25 и Аџић са 17 кошева, а код гостију Немања Станковић са 3.

КК "Леотар": Аџић 17, Рикало 25, Глоговац 16, Шакотић 11, Пилиндавић, Ђурасовић 6, Марковић 2, Милидраговић 3, Вучинић, Миловић 12, Милановић 6. Тртенер: Марко Ичелић.

КК "Приједор": Станковић 31, Адамовић 8, Лулић 16, Деметриус 14, Гутаљ 6, Лончар, Бојанић 3, К. Вучинић 4, Тодоровић, Анделија, Крагуљ, Шорак 12. Тренер: Данило Палалић.