U 24. kolu Premijer lige BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" RK "Leotar" je pobijedio RK "Maglaj" rezultatom 35:26 (13:13). Ovom pobjedom Trebinjci su bliži Evropi.

Gosti su u Trebinje došli sa 10 igrača i nosili se četrdesetak minuta, ali nisu mogli da izdrže ritam domaćina koji je u drugom poluvremenu odlično odigrao i postigao 22 gola.

Poveo je Leotar golovima Kukića i dva Ratkovića sa 3:0 u petom minutu, a u 12. minutu bilo je 6:3. U 20. minutu bilo je 11:8, a u 28. minutu 13:11.

Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom jer je Hadžić u posljednjim sekundama izjednačio na 13:13.

Trebinjci su u 41. minutu imali tri gola prednosti golom Ratkovića 22:19, u 44. minutu 25:19, a dva minuta kasnije bilo je i plus osam 28:20. Golom Tepića u 54.vminutu bilo je i plus deset 32:22, a krajnji rezultat večerašnje utakmice je 35:26.

Treba istači da su u posljednjih nekoliko minuta u redovima Leotara igrali poletarci Turnić (koji je i postigao gol), Anđušić, Ninković, Veraja...

U redovima pobjednika odlični su bili golmani Savović i Knežević, a Ratković je postigao 11, a Parežaninm i Kukić po pet golova, a kod gostiju Ćosić je postigao sedam golova.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Vogošći gdje ih dočekuje istoimena ekipa.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 250 gledalaca. Sudijski par: Andrej Kolobarić i Danijel Križanović (oba Mostar). Delegat: Mladen Raić (Mostar). Isključenja: 3x2 (Leotar), a 2x2 (Maglaj).

RK "Leotar": Savović, Ninković, Veraja, Milojević 3, Stanković 2, Ratković 11, Parežanin 5, Kukić 5, Jovanović 3, Anđušić, Tepić 2, Pavičić 1, Uljarević 1, Turnić 1, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.

RK "Maglaj": Ćatić, Mehinagić 4, Barjaktarević 1, Omeragić 1, Karabegović 1, Delić 3, Kadrić 6, Halilović 1, Šumić, Ćosić 7. Trener: Emin Bajrić.