У 6. колу Лиге за опстанак КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" након продужетка побиједио КК "Орловик" из Жепча резултатом 104:101 (22:23, 21:21, 21:27, 29:22, 11:8).

Ово је била занимљива, борбена и интересантна утакмица у којој је ипак домаћин за нијансу био бољи и заслужено дошао до побједе.

Повели су гости 0:4, а у петом минуту на семафору је писало 14:12. На крају првих десет минута гости су имали кош предности 22:23.

Током друге четвртине водила се изједначена борба јер су се обје екипе смјењивале у предности тако да је у 15. минуту било 33:32, али се на полувријеме отишло са предношћу гостију од 43:44.

У трећој четвртини гости полако повећавају предност тако да у посљедњу четвртину гости улазе са седам кошева предности 64:71. Требињци полако сустижу госте и у посљедњих 30 секунди налазе се у вођству.

Рикало 13 секунди до краја утакмице погађа само прво слободно бацање за вођство 93:91, а Ризвић 11 секунди до краја погађа оба слободна бацања за изједначење 93:93.

Домаћин није искористио посљедњи напад и отишло се у продужетке. Леотар је у продужетку био бољи тим и највише захваљујући кошевима Ђурасовића дошао до побједе од 104:101.

Најефикаснији код Леотара били су Рикало са 21 и Милановић са 18 кошева, а код гостију Ризвић је постигао 22 коша.

КК "Леотар": Рикало 21, Милидраговић 12, Глоговац 14, Шакотић 18, Пилиндавић, Ђурасовић 10, Гобовић, Аџић 7, Марковић 2 , Вучинић, Миловић 2, Милановић 18. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Орловик": Делић 10, Един Прелџић 4, Цвитановић 16, Амар Мехић 10, Емир Прелџић 20, Дино Мехић, Подојак, Ризвић 22, Радовић 12, Цуцовић 5, Бајрић. Тренер: Сенад Прелџић.