У четвртфиналу Купа Републике Српске у Невесињу је РК "Херцеговина" изгубила од РК "Леотар" 27:28 (17:16). Овом побједом Требињци су се пласирали у полуфинале најмасовнијег рукометног такмичења и створили прилику да одбране освојену титулу.

Повео је домаћин који је у шестом минуту имао и плус два 4:2, да би у 15. минуту било и плус четири 9:5. Гости у 20. минуту смањују на 11:9, али домаћин у 25. минуту има опет плус четири 14:10.

Гости изједначују резултат на 15:15 у 28. минуту, али до одласка на одмор домаћин постиже два гола (Чабрило и Драговић), а гости само један (Павичић) тако да се резултатом 17:16 отишло на полувријеме.

Требињци су одмах на почетку другог полувремена головима Јовановића, Кукића и Станковића направили серију 0:3 и преокренули резултат у своју корист 17:19, а у 42. минуту имали су и плус четири 20:24.

Домаћин у 53. минуту долази до изједначења 26:26, али головима Павичића и Ратковића гости долазе до плус два у 57. минуту. Домаћин је само минут касније преко Божовића дошао до заостатка од само једног гола.

У наредна два минута мреже су мировале тако да је коначан резултат ове занимљиве утакмице био 27:28.

Најефикаснији код домаћина био је Божовић, а код гостију Станковић оба са по 9 голова.

Судијски пар: Дејан Берјан (Источно Сарајево) и Горан Илић (Добој). Делегат: Ведран Палексић (Добој). Искључења: Херцеговина 2x2, а Леотар 3x2. Седмерци: Херцеговина 7 (5), а Леотар 4 (3).

РК "Херцеговина": Ивановић, Ђерић, Драговић 4, Шахиновић 3, Башић 1, Андрић 3, Божовић 8, Зечевић, Летић, Вучић, Катић, Стајић, Чабрило 2, Бабић 4, Стојановић, Бебек 2. Тренер: Амар Чавчић.

РК "Леотар": Савовић, Нинковић, Вераја, Милојевић 2, Станковић 9, Ратковић 3, Парежанин 4, Кукић 2, Бердовић, Јовановић 4, Петровић, Тепић 1, Павичић 3, Уљаревић, Турнић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.