U drugoj utakmici četvrtfinala plej-ofa za prvaka BiH u košarci za žene ŽKK "Leotar 03" je u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” nakon odlične igre pobijedio KŽK "Čelik" iz Zenice 73:68 (11:12, 21:18, 21:18, 20:20). Ovom pobjedom Trebinjke su zakazale treću utakmicu koja će se odigrati u Zenici.

Milica Daković je prvim koševima najavila odlično izdanje svoje ekipe, a nakon pet minuta igre bilo je 5:5. Do kraja prve četvrtine domaća ekipa postigla je pet, a gošće šest koševa tako da je prvih deset minuta završeno rezultatom 11:12.

Tokom druge četvrtine sve do 17. minuta ekipe naizmjenično vode, a onda domaće igračice stvaraju prednost od pet koševa razlike 29:24, ali se ipak sa plus dva otišlo na poluvrijeme 32:30.

Sredinom treće četvrtine ekipa Milorada Nadaždina ima i plus sedam 44:37, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 53:48.

Zeničanke se ne predaju i u 35. minutu imaju i prednost od tri koša 58:61. Koševima iz slobodnih bacanja Milakovićeve domaća ekipa stiže do izjednačenja 63:63, ali onda Dakovićeva postiže sedam koševa i domaća ekipa stiže do plus sedam 70:63 dva minuta do kraja utakmice.

Vremena za preokret gošći nije bilo i malene su došle do zaslužene pobjede 73:68.

Sve igračice Leotara zaslužuju pohvale, ali opet prednjači Jovana Milaković sa dabl-dabl učinkom od 18 koševa i 19 skokova, a tu su još dvocifrene Dakovićeva sa 18 i Kuzmanovićeva sa 15 koševa, a kod gošći dvije igračice imale su dabl-dabl i to Selimovićeva sa 19 koševa i 16 skokova i Mustafica sa 23 koša i 11 skokova.

ŽKK "Leotar 03": Daković 19, Kuzmanović 15, S. Dostinić 4, Milaković 18, Lalović 9, B. Dostinić, Čičković, Savić 6, Berdović, Nadaždin, Ignjatić 2, Šapurić. Trener: Milorad Nadaždin.

KŽK "Čelik": Isaković 5, Radulović 2, Ristić 9, Selimović 19, Mustafica 23, Mačkić 5, Talić, Zukić, Pašalić, Kadić 5. Trener: Aida Kalušić.