У 3. колу лиге за опстанак КК "Славија" је након продужетка у Источном Сарајеву побиједила КК "Леотар" резултатом 99:87 (15:20, 22:21, 21:17, 22:22, 19:7).

Гости су повели тројком Шакотића 0:3, а у петом минуту било је 6:12. На крају прве четвртине гости су имали плус пет 15:20. Током друге четвртине Леотар је имао и плус 13 (15:28), а у 15. минуту било је 24:28. До одласка на полувријеме обје екипе су постигле по 13 кошева тако да се са резултатом 37:41 отишло на паузу.

Трећи период гости су одолијевали налетима домаћина који је успио да изједначи резултат тек 25 секунди до краја треће четвртине на 58:58 и са тим резултатом ушло се у посљедњу четвртину.

Требињци су током четврте четвртине водили и 80 секунди до краја имали плус пет 75:80, али је домаћин успио да изједначи до краја утакмице и тако се отишло у продужетак.

Домаћин је у продужетку за 80 секунди направио серију 10:0 и то је био крај надања да би гости дошли до побједе. Продужетак је добила Славија резултатом 19:7 и коначан резултат је 99:87.

Треба истаћи да су домаћини имали 43 скока насупрот 25 скокова Леотара.

У редовима побједника најефикаснији је био Деметриус са 39 кошева, а Јовановић је имао дабл-дабл учинак од 19 кошева и 14 скокова, а код Леотара најефикаснији је био Ђурасовић са 15 и Милидраговић са 14 кошева.

У наредном колу Требињци гостују у Приједору, истоименој екипи.

КК "Славија": Маран 8, Његовановић 5, Деметриус 39, Јовановић 19, Крунић 2, Сикираш, Илић 10, Обреновић, Елез 14, Пејичић 2. Тренер: Срђан Станић.

КК "Леотар": Рикало 12, Милидраговић 14, Глоговац 10, Шакотић 11, Пилиндавић 2, Ђурасовић 15, Гобовић, Аџић 3, Марковић, Миловић 7, Милановић 13. Тренер: Марко Ичелић.