У другој утакмици баража за попуну Прве лиге Републике Српске ФК "Академац" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КМФ "Љубић" из Прњавора резултатом 5:4 (2:1) и тако постао нови прволигаш јер је и у првој утакмици славио са 4:3.

Домаћин је одлично започео утакмицу јер је преко расположеног Лазара Зечевића у 4  и 8. минуту повео са 2:0. Гости су смањили преко Бориса Жижака у 12. минуту.

Вођством домаћина од 2:1 отишло се на полувријеме.

Гости изједначују на 2:2 голом Машића у 22. минуту. Након овога гола увукла се нервоза у редове домаћина, а у 33. минуту Машић је погодио стативу. Минут касније након прекршаја над О. Шешељем у казненом простору судија је досудио пенал, али јевголман одбранио његов ударац.

Гости преокрећу резултат у 35. минуту преко Јевтића који је угурао лопту у мрежу домаћина. Али, домаћини ношени бодрењем навијача у истом минуту изједначују голом О. Шешеља након одличне асистенције Зечевића.

У посљедња три минута виђена је права драма.

О. Шешељ се изборио за једну лопту и асистирао Зечевићу за 4:3. Гости се не предају и у истом минуту голом Васића изједначују на 4:4. Ипак, капитен Зечевић је поставио коначан резултат у 39. минуту својим четвтим голом и на тај начин довео своју екипу до побједе од 5:4.

Није више било времена за прокрет, а настало је славље у редовима Академца.

Након утакмице играч Александар Беловић је истакао да су се остварили циљеви који су зацртали на почетку сезоне.

"Незгодно је након регуларног дијела играти плеј-оф јер цијела сезона је у те двије утакмице. Ушли смо и међу четири најбоље екипе у Купу Републике Српске и надамо се најбољем. Ово нам је додатни стимуланс за Куп, а лијепа је била слика на трибинама јер се окупило доста дјеце из наше школе. Надамо се да ћемо са добрим резултатима наставити и у будућности", рекао је Беловић.

ФК "Академац": Степановић, Јањош, П. Шешељ, О. Шешељ, Зечевић, Миладиновић, Медан, Окука, Мандић, Аћимовић, Беловић, Лојовић, Милошевић, Чечур.

КМФ "Љубић": Живковић, Васић, Б. Жижак, Машић, Кострешевић, Јевтић.