У 24. колу Прве лиге Републике Српске ФК "Леотар" је у Полицама побиједио ФК "Љубић" из Прњавора 2:1 (0:1). Ово је 12 тријумф Леотара, а 14 пораз Љубића.

Након ове побједе Требињци су на шестом мјесту са 39 бодова.

Током првих 45. минута било је неколико прилика пред голом гостију, али домаћин их није искористио. Оно што је пропустила домаћа екипа урадили су гости и у 41. минуту голом Александра Жижка повели са 0:1. Тим резултатом отишло се на одмор.

У другом полувремену Миловићев ударац зауставила је статива. Максић је спасио изгубљену лопту на лијевој страни и упослио Мариагу који шутира са двадесетак метара и лопта је завршила иза леђа голмана гостију у 62. минуту.

Домаћин наставља са нападима и у 76. минуту након центаршута Васиљевића највиши у скоку је Мариага и његов ударац је голман Ступар одбио у корнер.

Гости су поклекли у 90. минуту јер се након корнера који је извео Колак лопта одбила до Максића који шутира према голу гостију и то је било 2:1.

До краја утакмице више није било промјена тако да су Требињци дошли до нове домаће побједе.

Након утакмице тренер Олег Ћурић је рекао да су најтеже утакмице оне у којима се прије меча припишу сигурни бодови.

"Мислим да смо у првом полувремену створили неке шансе и морали смо крунисати голом и мирније утакмицу привести крају. Примили смо гол, унијела се нервоза и након тога све теже и теже играли. Ипак, момци су преокенули и на томе им честитам. Јако тешко било је преокренути, али успјели смо", истакао је Ћурић.

У наредном колу Леотар гостује у Невесињу екипи Вележа.

Стадион у Полицама, 150 гледалаца. Жути картони: Максић, Миловић, Шушњар, Ђајић, Родригез и Милић (Леотар), а Мишић, Васић, Шумар и Митровић (Љубић).

ФК "Леотар": Видаковић, Миловић, Капор, Бегић, Леко, Татар, Мариага, Шушњар, Ковачевић, Васиљевић, Максић. Још су играли: Глоговац, Колак, Родригез, Паранос и Милић.Тренер: Олег Ћурић.

ФК "Љубић": Ступар, Радаковић, Б. Жижак, Брус, Мишић, Милановић, А. Жижак, Субић, Васић, Шумар, Стаменковић. Још су играли: Митровић, Јевтић, Самчевић. Тренер: Владанко Комленовић.