У првој утакмици баража за попуну Прве лиге Републике Српске у футсалу побједе су остварила оба требињска тима — Академац и Захумље.

Академац је у Прњавору побиједио екипу КМФ "Љубић" резултатом 3:4 (0:1).

Требињци су повели 0:1 голом Зечевића у петом минуту. Минималном предношћу гостију завршено је прво полувријеме. У другом полувремену гледаоци су могли да виде шест голова и то по три на обје стране. Домаћин је у 21. минуту дао два гола. Прво је Ћирковић изједначио на 1:1, да би одмах затим Жижак довео своју екипу у вођство 2:1.

Након овога гости режирају преокрет јер су головима браће Шешељ поново повели. Прво је Предраг у 23. минуту изједначио, да би Огњен пет минута касније довео своју екипу у вођство 2:3. Домаћин се није предавао и преко Машића је у 28. минуту поравнао резултат на 3:3.

Својим другим голом Огњен Шешељ је у 33. минуту поставио коначан резултат 3:4.

Овом побједом Академац је стекао велику предност пред реванш за седам дана у Требињу.

Спортска дворана "Слога", Прњавор, 150 гедалаца. Први судија: Горан Илић (Добој), а други судија Александар Раилић (Бања Лука). Делегат: Синиша Ђурић (Петрово). Жути картони: Ћирковић (Љубић).

КМФ "Љубић": Живковић, Жижак, Машић, Н. Васић, Ћирковић, А. Васић, Даниловић, Њењић, Пејашиновић, Суботић, Сичановић.

КМФ "Академац": Стјепановић, Јањош, П. Шешељ, О. Шешељ, Зечевић, Антуновић, Беловић, Аћимовић, Милојевић, Лојовић, Милошевић, Чечур.

У Спортској дворани "Милиш Мрдић" је КМФ "Захумље" је побиједило екипу "Приједора" резултатом 6:1 (4:0).

До 16. минута није било голова, а затим у четири минута четири гола. Мрежу гостију "начео" је Срђан Андрић, а минут касније је Вујовић из пенала са десет метара повисио вођство на 2:0. Трећи гол за домаћина постигао је Цимирот, а четврти у 19. минуту Саво Андрић.

Са резултатом 4:0 отишло се на полувријеме.

Гости су у 22. минуту голом Миодраговића смањили на 4:1. Није било голова све до 35. минута када Цимирот постиже свој други гол на утакмицу, а Бегенишић је у 39. минуту поставио коначан резултат 6:1.

У 15. минуту искључен је голман гостију Бурић због прекршаја.

Требињци са великом предношћу иду на реванш утакмицу у Приједор.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 500 гледалаца. Први судија: Војо Зуровац (Невесиње), а други судија Страхиња Вуковић (Требиње): Делегат: Миљан Вујадиновић (Невесиње).

КМФ "Захумље": Тубић, Милидраговић, Бегенишић, Цимирот, Срђан Андрић, Дабарчић, Саво Андрић, Нинковић, Вујовић, Ристић, Полић.

КМФ "Приједор": Бурић, Чолић, Миљевић, Мариновић, Миодраговић, Гаврановић, Мршић, Нишевић, Гајић, Сајак, Лукић, Кнежевић.