U prvoj utakmici baraža za popunu Prve lige Republike Srpske u futsalu pobjede su ostvarila oba trebinjska tima — Akademac i Zahumlje.

Akademac je u Prnjavoru pobijedio ekipu KMF "Ljubić" rezultatom 3:4 (0:1).

Trebinjci su poveli 0:1 golom Zečevića u petom minutu. Minimalnom prednošću gostiju završeno je prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu gledaoci su mogli da vide šest golova i to po tri na obje strane. Domaćin je u 21. minutu dao dva gola. Prvo je Ćirković izjednačio na 1:1, da bi odmah zatim Žižak doveo svoju ekipu u vođstvo 2:1.

Nakon ovoga gosti režiraju preokret jer su golovima braće Šešelj ponovo poveli. Prvo je Predrag u 23. minutu izjednačio, da bi Ognjen pet minuta kasnije doveo svoju ekipu u vođstvo 2:3. Domaćin se nije predavao i preko Mašića je u 28. minutu poravnao rezultat na 3:3.

Svojim drugim golom Ognjen Šešelj je u 33. minutu postavio konačan rezultat 3:4.

Ovom pobjedom Akademac je stekao veliku prednost pred revanš za sedam dana u Trebinju.

Sportska dvorana "Sloga", Prnjavor, 150 gedalaca. Prvi sudija: Goran Ilić (Doboj), a drugi sudija Aleksandar Railić (Banja Luka). Delegat: Siniša Đurić (Petrovo). Žuti kartoni: Ćirković (Ljubić).

KMF "Ljubić": Živković, Žižak, Mašić, N. Vasić, Ćirković, A. Vasić, Danilović, Njenjić, Pejašinović, Subotić, Sičanović.

KMF "Akademac": Stjepanović, Janjoš, P. Šešelj, O. Šešelj, Zečević, Antunović, Belović, Aćimović, Milojević, Lojović, Milošević, Čečur.

U Sportskoj dvorani "Miliš Mrdić" je KMF "Zahumlje" je pobijedilo ekipu "Prijedora" rezultatom 6:1 (4:0).

Do 16. minuta nije bilo golova, a zatim u četiri minuta četiri gola. Mrežu gostiju "načeo" je Srđan Andrić, a minut kasnije je Vujović iz penala sa deset metara povisio vođstvo na 2:0. Treći gol za domaćina postigao je Cimirot, a četvrti u 19. minutu Savo Andrić.

Sa rezultatom 4:0 otišlo se na poluvrijeme.

Gosti su u 22. minutu golom Miodragovića smanjili na 4:1. Nije bilo golova sve do 35. minuta kada Cimirot postiže svoj drugi gol na utakmicu, a Begenišić je u 39. minutu postavio konačan rezultat 6:1.

U 15. minutu isključen je golman gostiju Burić zbog prekršaja.

Trebinjci sa velikom prednošću idu na revanš utakmicu u Prijedor.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 500 gledalaca. Prvi sudija: Vojo Zurovac (Nevesinje), a drugi sudija Strahinja Vuković (Trebinje): Delegat: Miljan Vujadinović (Nevesinje).

KMF "Zahumlje": Tubić, Milidragović, Begenišić, Cimirot, Srđan Andrić, Dabarčić, Savo Andrić, Ninković, Vujović, Ristić, Polić.

KMF "Prijedor": Burić, Čolić, Miljević, Marinović, Miodragović, Gavranović, Mršić, Nišević, Gajić, Sajak, Lukić, Knežević.