У реванш утакмици четвртфинала Купа БиХ у Тузли је РК "Слобода" побиједила "Леотар: са 32:29 (12:10). Без обзира на пораз Требињци су се пласирали на завршни турнир јер су у првој утакмици побиједили 31:26.

Ово је пораз који не боли већ широм отвара врата међу четири најбоље екипе у Купу БиХ.

Повео је домаћин са 2:1 у четвртом минуту, а у 15. минуту било је 5:5. Тузлаци у 25. минуту имају три гола предности 11:8, али се на полувријеме ипак отишло са резултатом 12:10. На почетку другог полувремена у 35. минуту при резултату 14:13 Станковићев ударац са седам метара одбранио је голман Анђелић, али то није поколебало играче Леотара јер они у 39. минуту имају плус три 14:17.

Домаћин изједначује у 52. минуту на 22:22, а и у 57. минуту је изједначено 26:26. Домаћин тада додаје гас и у 59. минуту има плус четири 31:27. У посљедњих четрдесет секунди домаћин даје један гол, а гости два (оба Станковић) тако да је коначан резултат 32:29 и настаје славље у редовима Леотара.

Завршни турнир ће се одржати крајем маја, а ове године ће домаћин бити град из Републике Српске и сигурно је да ће се и Требиње кандидовати за домаћина.

Најефикаснији код Тузлака био је Ренато Ћајић са 7 голова, а код побједника сви момци заслужују честитке, а најефикаснији је био Парежанин са 7 голова.

СКПЦ "Мејдан", 400 гледалаца. Судијски пар: Бранимир Билић и Филиш Дуганџић (оба Љубушки). Делегат: Горан Сушић (Чапљина): Искључења: Слобода 3x2, а Леотар 4x2.

РК "Слобода": Драгичевић, Сухоњић 1, Вуковић, Анђелић, Мишетић 1, З. Чајић, Лукић 2, Кнежевић 3, Р. Чајић 7, Лончар, Павлак 4, Куртеш 5, Хадровић, Габриери 3, Скопљак 5, Грубић 1. Тренер: Мирко Микић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Милојевић 6, Станковић 5, Ратковић 2, Парежанин 7, Кукић 1, Бердовић, Јовановић 1, Петровић, Тепић, Павичић 2, Уљаревић, Шукић 5, Турнић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.