U revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH u Tuzli je RK "Sloboda" pobijedila "Leotar: sa 32:29 (12:10). Bez obzira na poraz Trebinjci su se plasirali na završni turnir jer su u prvoj utakmici pobijedili 31:26.

Ovo je poraz koji ne boli već širom otvara vrata među četiri najbolje ekipe u Kupu BiH.

Poveo je domaćin sa 2:1 u četvrtom minutu, a u 15. minutu bilo je 5:5. Tuzlaci u 25. minutu imaju tri gola prednosti 11:8, ali se na poluvrijeme ipak otišlo sa rezultatom 12:10. Na početku drugog poluvremena u 35. minutu pri rezultatu 14:13 Stankovićev udarac sa sedam metara odbranio je golman Anđelić, ali to nije pokolebalo igrače Leotara jer oni u 39. minutu imaju plus tri 14:17.

Domaćin izjednačuje u 52. minutu na 22:22, a i u 57. minutu je izjednačeno 26:26. Domaćin tada dodaje gas i u 59. minutu ima plus četiri 31:27. U posljednjih četrdeset sekundi domaćin daje jedan gol, a gosti dva (oba Stanković) tako da je konačan rezultat 32:29 i nastaje slavlje u redovima Leotara.

Završni turnir će se održati krajem maja, a ove godine će domaćin biti grad iz Republike Srpske i sigurno je da će se i Trebinje kandidovati za domaćina.

Najefikasniji kod Tuzlaka bio je Renato Ćajić sa 7 golova, a kod pobjednika svi momci zaslužuju čestitke, a najefikasniji je bio Parežanin sa 7 golova.

SKPC "Mejdan", 400 gledalaca. Sudijski par: Branimir Bilić i Filiš Dugandžić (oba Ljubuški). Delegat: Goran Sušić (Čapljina): Isključenja: Sloboda 3x2, a Leotar 4x2.

RK "Sloboda": Dragičević, Suhonjić 1, Vuković, Anđelić, Mišetić 1, Z. Čajić, Lukić 2, Knežević 3, R. Čajić 7, Lončar, Pavlak 4, Kurteš 5, Hadrović, Gabrieri 3, Skopljak 5, Grubić 1. Trener: Mirko Mikić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Milojević 6, Stanković 5, Ratković 2, Parežanin 7, Kukić 1, Berdović, Jovanović 1, Petrović, Tepić, Pavičić 2, Uljarević, Šukić 5, Turnić, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.