У 19. колу Премијер лиге у Љубушком је РК "Извиђаћ" побиједио требињски Леотар резултатом 31:25 (16:11). Ово је Требињцима први пораз у прољећном дијелу првенства против лидера на табели.

Упркос поразу, другопласирана Грачаница бјежи четири, Борац три, а Слобода два бода, а Леотар има 20 бодова.

Домаћин је повео и у осмом минуту било је 5:2, а у 20. минуту 9:5. Пет минута прије одласка на одмор на семафору је писало 14:9, а на паузу се отишло са резултатом 16:11.

У другом минуту другог полувремена било је 17:14, а у 41. минуту 21:18. Средином другог дијела било је 25:19. Та предност од шест голова задржала се до краја утакмице, а коначан резултат је био 31:25.

Најбољи у редовима побједника били су Ћешко са 6, Шаравања и Павловић са по 5 голова, а код гостију најефикаснији је био Станковић са 6 голова.

У наредном колу у Требиње долази РК "Горажде".

Градска дворана у Љубушком, 500 гледалаца. Судијски пар: Џемал Чедић (Сарајево) и Дино Ђерзић (Илиџа). Делегат: Вејсил Беширевић (Бихаћ). Искључења: Извижач 6x2, а Леотар 4x2.

РК "Извиђач": Суљевић, Алихоџић, Вукшић 1, Лукенда, Милисављевић, Одак 4, Шевић 1, Љубић, Радишић 1, Шимић 2, Бубало 2, Шаравања 5, Павловић 5, Ћешко 6, Сакић 3, В. Ковач 1. Тренер: Тони Чолина.

РК "Леотар": Савовић, Вераја 1, Милојевић 4, Станковић 6, Ратковић 4, Парежанин 2, Кукић 2, Бердовић, Јовановић, Анђушић, Петровић, Павичић 2, Уљаревић, Турнић, Шукић 4, Кнежевић.