U 19. kolu Premijer lige u Ljubuškom je RK "Izviđać" pobijedio trebinjski Leotar rezultatom 31:25 (16:11). Ovo je Trebinjcima prvi poraz u proljećnom dijelu prvenstva protiv lidera na tabeli.

Uprkos porazu, drugoplasirana Gračanica bježi četiri, Borac tri, a Sloboda dva boda, a Leotar ima 20 bodova.

Domaćin je poveo i u osmom minutu bilo je 5:2, a u 20. minutu 9:5. Pet minuta prije odlaska na odmor na semaforu je pisalo 14:9, a na pauzu se otišlo sa rezultatom 16:11.

U drugom minutu drugog poluvremena bilo je 17:14, a u 41. minutu 21:18. Sredinom drugog dijela bilo je 25:19. Ta prednost od šest golova zadržala se do kraja utakmice, a konačan rezultat je bio 31:25.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Ćeško sa 6, Šaravanja i Pavlović sa po 5 golova, a kod gostiju najefikasniji je bio Stanković sa 6 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Goražde".

Gradska dvorana u Ljubuškom, 500 gledalaca. Sudijski par: Džemal Čedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža). Delegat: Vejsil Beširević (Bihać). Isključenja: Izvižač 6x2, a Leotar 4x2.

RK "Izviđač": Suljević, Alihodžić, Vukšić 1, Lukenda, Milisavljević, Odak 4, Šević 1, Ljubić, Radišić 1, Šimić 2, Bubalo 2, Šaravanja 5, Pavlović 5, Ćeško 6, Sakić 3, V. Kovač 1. Trener: Toni Čolina.

RK "Leotar": Savović, Veraja 1, Milojević 4, Stanković 6, Ratković 4, Parežanin 2, Kukić 2, Berdović, Jovanović, Anđušić, Petrović, Pavičić 2, Uljarević, Turnić, Šukić 4, Knežević.